دفتر ترجمه ی رسمی شماره ی 9

 دکتر مهدی اسدزاده در تبریز

مترجم خوب در تبریز

آیا شما از هر بورس تحصیلی لذت می برید؟

این یک سوال دیگری می باشد که شما بایستی به طور مستقیم با بله یا خیر پاسخ دهید. در صورتی که شما دارای بورس تحصیلی دانشجویی هستید، نام موسسه صدور تحصیلی را همراه با مبلغ حمایت مالی که پوشش می دهد، و همچنین دوره آن را ذکر کنید.

آیا برای این سفر یک بیمه سلامت تحت پوشش دارید؟

شواهد و مدارکی از بیمه درمانی تحت پوشش را برای مدت اقامت در منطقه شنگن ارائه کنید.

آیا شما دوست دختر یا دوست پسر دارید؟

بطور واضحی با یک بله یا خیر جواب دهید.

آیا شما یک نامه تایید کار از کارفرمای خود دارید؟

در صورت داشتن این نامه تایید شده از کارفرمای خود (امضا شده و دارای مهر تایید) آن را به مقام رسمی ارائه دهید. در صورتی که چنین اسنادی نداشته باشید، تلاش برای متقاعد کردن مقام رسمی در مورد اختیار کارفرمای شما برای ترک شغل در طول دوره سفر، بی ارزش می باشد.

آیا بچه دارید؟ اگر بله، سن آنها چقدر می باشد و اینکه چه کار می کنند؟

گاهی اوقات شما در یادآوری سریع نام شغل کودکان، تاریخ تولد دقیق آنها، نام دقیق شرکت، دانشگاه یا مدرسه آنها دچار مشکل می شوید. به همین دلیل است که ما پیشنهاد می کنیم خودتان آماده کنید و این اطلاعات را به اندازه کافی بخاطر بسپارید تا از پاسخ دادن در طول مصاحبه ویزا تردید نداشته باشید.

شما ممکن است پاسخ دهید که من هنوز هیچ فرزندی ندارم – در اینصورت دو حالت وجود دارد که بایستی توضیح دهید اینکه ازدواج کرده اید ولی فرزند ندارید ویا اینکه ایزدواج نکرده اید و فرزند ندارید (اگر مجرد هستید)، یا اگر فرزند داریدبایستی فقط تعداد فرزندان و جنسیت آنها را تعیین کنید. به هر حال مطمئن شوید که به صورت طبیعی پاسخ دهید.

آیا شما عضوی از خانواده یا دوستانی دارید که در منطقه شنگن زندگی کنند؟

اطمینان حاصل کنید که فهرستی از تمام اعضای خانواده و دوستانی که در منطقه شنگن زندگی می کنند را هرچه زودتر و قبل از مصاحبه آماده کنید. در صورتی که شما فراموش کرده اید که در طول مصاحبه هر کسی را ذکر کنید، سفارت ممکن است تلاش کرده و آنرا به عنوان طفره رفتن شما از پاسخ دهی قلمداد نماید.

آیا شما رابطه ای با هر فرد درگیر در آخرین فعالیت های تروریستی دارید؟

سعی کنید این سوال را به عنوان یک اخطار قلمداد نکنید. به سؤال صحیح و بدون تردید پاسخ دهید. به مقام رسمی بگویید که شما هیچ رابطه ای را در این فعالیت ها نداشته اید و در مورد چنین اقداماتی ناراحت هستید. مخالفت خود را مربوط به اینکه به طور کامل در برابر چنین اعمال وحشتناک و افرادی که مرتکب آن می شوند به مقامات رسمی نشان دهید.

آیا شما هر گونه خویشاوندی یا هر شخص شناخته شده ای در این دانشگاه دارید؟

در صورت درخواست ویزای دانشجویی، اسامی و ارتباط با بستگان یا دوستان که در حال تحصیل در دانشگاه در ناحیه شنگن هستند و در آنجا پذیرفته شده اند را (در صورت وجود) اعلام کنید.

آیا می دانید درآمد سالانه پسر / دختر تان را می دانید؟

درآمد سالانه ای که فرزندان شما کسب می کنند را مشخص کنید. قبل از مصاحبه، در مورد مبلغ درآمد خالص فرزند خود با آنها مشورت کنید تا بتوانید به طور صحیح این اطلاعات را به مقام رسمی ارائه دهید.

آیا شما مالیات درآمد خود را پرداخت می کنید؟

بله پاسخی است که مقامات میخواهد از شما بشنود. علاوه بر این، شما ممکن است مدرکی برای آن ارائه کنید. که این نشان می دهد شما یک شهروند مسئول هستید که مالیات خود را پرداخت می کند.

آیا برنامه و طرحی برای پس از اتمام تحصیلات کارشناسی ارشد یا تحصیلات تکمیلی را دارید؟

نگرانی خود را در مورد مطالعات لیسانس فعلی ابراز کنید، اما لازم به ذکر است که ممکن است این امکان برای شما وجود داشته باشد که این فرصت را در آینده دراز مدت در نظر بگیرید.

آیا دختر یا پسر شما دارای فرزند می باشد؟

پاسخ باید ساده باشد، بله یا خیر. علاوه بر این، شما می توانید تعداد و جنس فرزندان او را تعیین کنید.

آیا شما در سایر دانشگاه ها نیز درخواست تحصیل کرده اید و اینکه در کدام یک از دانشگاه های دیگر نیز پذیرفته اید؟

نام ایالت دانشگاه هایی که برای پذیرش درخواست کرده (در صورت درخواست بیش از یک دانشگاه)، و درصورت کسب اجازه تحصیل در هر یک از آنها ، علیرغم اینکه یکی از آنها را شما برای تحصیل انتخاب کرده اید را ذکر کنید.

آیا شما بلیط پرواز رزرو کرده یا خریده اید ؟

با ارائه شواهدی از یک بلیط پرواز رزرو شده یا خریداری شده (بسته به نوع فرمهایی که به عنوان یک سند برای حمل و نقل برنامه ریزی شده انتخاب کرده اید) به سادگی پاسخ دهید.

آیا تا به حال به مکان های دیگر سفر کرده اید؟

پاسخ یک بله یا خیر می باشد. همچنین ممکن است اسامی کشورهایی که در خارج از کشور محل زندگی خود سفر کرده اید را نیز ذکر کنید.

چگونه این دانشگاه یا کالج را انتخاب کردید؟

علاقه خود را به زمینه تحصیلات خاصی که دانشگاه انتخابی ارائه می دهد را نشان دهید. برخی تحقیقات در مورد دانشگاه و صحبت در مورد پتانسیل های متمایزی که موسسه انتخابی شما در مقایسه با دیگر موسسات دارد را انجام دهید. در صورتی که شما برای تحصیل در این دانشگاه بورسیه گرفته باشید، آن را با ارائه یک نامه بورس تحصیلی اثبات کنید. به طور کلی، سعی کنید این حقیقت را که شما مجذوب تحصیل هستید را برجسته کنید زیرا این انتظارات آموزشی شما را برآورده می کند.

چطور درباره این دانشگاه شنیده اید؟

شما ممکن است صادقانه به نحوی که در مورد دانشگاه شنیده اید، از قبیل اینترنت، دوست، خانواده، آژانس های اطلاع رسانی محلی یا سایر اشکال آشنایی توضیح دهید.

چگونه بدانیم که شما در طول دوره مجاز ویزای صادر شده به کشور محل زندگی خود برخواهید گشت؟

به نماینده دفتر دیپلماتیک، روابط مهم و وابستگی های آموزشی / حرفه ای / شخصی خود به کشور محل زندگی خود را ذکر کنید که به شما دلایل کافی برای بازگشت را می دهد. چنین موارد و وابستگی هایی می تواند خانواده شما، مطالعات کنونی، موقعیت شغلی منتخب، کسب و کار، اموال و یا سایر موارد باشد.

چه مدت میخواهید اقامت داشته باشید؟

پاسخی را دهید که به طور کامل با برنامه سفرتان مطابقت داشته باشد – زمان سفر و بازگشت خود را ذکر کنید. به یاد داشته باشید که ویزای شما بسته به زمان لازم برای اقامت در منطقه شنگن صادر می شود.

چه مدت در این شرکت کار کرده اید؟

می توانید با بیان تعداد سالهای کار برای شرکت فعلی به این سوال پاسخ دهید.

چند تا خواهر و برادر دارید؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ آنها چه کار می کنند؟ چند فرزند دارند؟

تعداد کل خواهران و برادران را مشخص کنید (اگر وجود داشته باشد). تمام اطلاعات دیگر را به صراحت و بدون هیچ تردیدی پاسخ دهید. در مکالمه خود تا حد ممکن بیشتر حالت طبیعی داشته باشید.

شما چند کارمند دارید؟

به عنوان یک کارمند، شما بایستی اطلاعات مربوط به تعداد واقعی کارکنان را ارائه دهید و در صورت لزوم کارمندان زن و مرد را نیز مشخص کنید.

حقوق شما چقدر است؟ یا چقدر درآمد دارید؟

حقوق خالص ماهانه خود را در صورتی که شما یک کارمند هستید، مشخص کنید. اگر کارفرما هستید، درآمد خالص خود را ذکر کنید.

هزینه این سفر برای شما چقدر می باشد؟

محاسبات شما بایستی به اندازه کافی برای مصاحبه باشد. محاسبات بایستی شامل تمام سرمایه گذاری های شما قبل و بعد از ورود و همچنین در هنگام بازگشت به کشور خودتان باشد. که این نشان می دهد که شما یک متقاضی قانع کننده ای هستید که به درستی جنبه مالی خود را پیش بینی کرده و قادر با رویارویی با آنها در خارج از کشور می باشید.

وقتی که دختر یا دختر خوانده شما به سر کار می رود شما چگونه وقت خود را صرف می کنید ؟

به شما بگوییم که ناحیه اطراف خود را بخوبی کنکاش کنید اینکه مراقبت از باغ، کودکان یا سایر کارها را انجام خواهید داد. اطمینان حاصل کنید که پاسخ قانع کننده باشد و نه یک برنامه ریزی یا طرح.

حقوق بازنشستگی که می گیرید چه مقدار می باشد ؟

این سوال دیگری است که شما باید آن را بدون فکر کردن زیاد و با توجه به مبلغ ماهانه پولی که از صندوق بازنشستگی دریافت می کنید، ارائه دهید.

آیا این اولین بار است که شما به منطقه شنگن سفر می کنید؟

با بله یا خیر، به سوال پاسخ دهید، اما شما همچنین می توانید جزئیات مربوط به تعداد بازدید ها، تاریخ ها، مکان هایی را که بازدید کرده اید را ارائه دهید. سعی کنید اطلاعاتی که ارائه می دهید دقیق باشد.

آیا دختر یا دختر خوانده شما در حال حاضر باردار است؟

به راحتی و با یک بله یا خیر پاسخ دهید اگر شما جنسیت نوزاد را می دانید، می توانید آن را به راحتی و بصورت طبیعی بیان کنید.

آیا پسر / دختر شما ازدواج کرده است؟

بله یا خیر یک پاسخ کافی می باشد.

برنامه شما برای پس از بازگشت از سفر چیست؟

در صورتی که برای ویزای دانشجویی درخواست می کنید، بگوئید که به احتمال زیاد برای کار در زمینه تحصیلات کسب کرده خود در خارج از کشور درخواست خواهید داد. در صورتی که قصد دارید مطالعات بیشتری را در آینده انجام دهید بایستی پاسخ شما صادقانه باشد. همچنین، در صورتی که انتظار دارید که آموزش حرفه ای داشته باشید یا یک شرکت راه اندازی کنید باز بایستی به صراحت و صادقانه پاسخ دهید.

مادر شما چه کاری انجام میدهد؟

در مورد حرفه و کار مادر خود توضیح دهید (اگر مادر شما شاغل می باشد). در صورتی که مادر شما کار نمی کند، بایستی در مورد فعالیت های روزانه مادر خود، از جمله سرگرمی ها و آرزوهای او بگویید.

شما در کشور محل زندگی خود چه کارهایی انجام می دهید؟

در مورد فعالیت های خود در کشور خود، به عنوان مثال آموزش، خانواده، کار، سرگرمی ها و غیره بحث کنید.

شما در مورد کشوری که می خواهید به آن سفر کنید چه می دانید؟

در مورد کشور خاصی که در حال سفر به آن در منطقه شنگن هستید به طور کلی تحقیقاتی را انجام داده و وقت بگذارید. تاحدی در مورد آزادی حرکت، یکپارچگی قانون و همکاری بین کشورهای شنگن، متمرکز شده و صحبت کنید. علاوه بر این، مناطق مسافرتی مورد علاقه خود را در منطقه شنگن (به عنوان مثال برج ایفل، قلعه آلمانی، آمستردام) را ذکر کنید که به این دلایل آن کشور را برای بازدید خود انتخاب کرده اید.

شما در مورد کشوری که مایل به تحصیل درآن هستید چه می دانید؟

در مورد مزایای تحصیل در کشوری که در آن شما در حال تحصیل هستید در مقایسه با دیگر کشورهای اطراف وقت گذاشته و اطلاع کسب کنید.

شرکت شما چه کاری انجام می دهد ؟

به طور خلاصه درباره فعالیت های اصلی شرکت خود صحبت کنید. به مقامات رسمی در مورد موفقیت های اصلی شرکت تان در بازار محلی یا بین المللی بگویید. فقط به این دلیل که شما صاحب شرکت هستید بیش از حد در مورد هر گونه فعالیت شرکت حرف نزنید که این منجر به خسته کننده بودن و پاسخ بیش از حد شما می گردد.

پسر / دختر / پسر خوانده / دختر خوانده / ضامن / برادر / خواهر شما در منطقه شنگن چه کاری انجام می دهند؟

قبل از مصاحبه، اطلاعاتی را در مورد شغل، تحصیل و زندگی بستگان خود در منطقه شنگن، کسب کنید. آنها را نوشته و سعی کنید که دانشگاه و دپارتمانی که در آنجا تحصیل کرده اند را بخاطر بسپارید. موقعیت شغلی و شرکتی که در حال کار کردن هستند و جزئیات مکان آن را بدانید. شما این تصور را نمی کنید که یک متقاضی جدی قادر به یادآوری شغل های فرزندان خود نباشد، بنابراین ارائه اطلاعات واقعی را در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وضعیت قانونی (چه ویزایی) پسر / دختر شما چیست؟

وضعیت قانونی فرزندان خود را به درستی مشخص کنید. برای دریافت اطلاعات صحیح، به موقع قبل از مصاحبه برای اطلاع داشتن از آنها اقدام کنید تا اطلاعات نامتناسب در زمان مصاحبه ارائه ندهید.

مدارک تحصیلی شما چیست؟

به این سوال با در نظر گرفتن بالاترین درجه دریافت شده از یک مدرسه یا دانشگاه، پاسخ دهید. در مورد هر مدرسه و موسسه آموزشی که قبلا در آن شرکت کرده اید صحبت نکنید، فقط در صورتی که مقام رسمی از شما بخواهد در مورد آن توضیح دهید.

هدف شما از این بازدید و سفر چیست؟

داشتن اطمینان و ارائه پاسخ مطمئن در هنگام توضیح هدف از سفر شما بسیار مهم می باشد. جزئیات دقیق هدف خود از سفر را به مقامات رسمی ارائه داده، همچنین اسناد حمایتی که اهداف شما را نشان میدهند (به عنوان مثال، مراکز گردشگری فرانسه، آموزشهای حرفه ای، قرار ملاقات درمانی، تحصیلات و غیره) را نیز ارائه دهید.

تاریخ تولد دختر، پسر / ازدواج شما چیست؟

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صحیح را ارائه دهید. این تاریخ ها را قبل از مصاحبه بخوبی به خاطر بسپارید.

درآمد پدر، حامی شما چقدر می باشد؟

سطح درآمد پدر یا حامی مالی خود را که نشان دهنده توانایی شما برای رویارویی با هزینه های مسافرت و اقامت شما در خارج از کشور برای مدت برنامه ریزی شده اقامت می باشد را به مقامات رسمی بیان کنید.

هزینه سالانه دانشگاه شما چقدر می باشد؟

برای محاسبه هزینه های زندگی و تحصیل در طول اقامت خود در منطقه شنگن برای اهداف تحصیلی وقت بگذارید. هر گونه اطلاعات غلط ممکن است باعث سوء ظن مقام رسمی به شما گردد.

چه دارایی در کشور خود دارید؟

نام دارایی های خود را بخاطر داشته باشید، سعی کنید چیزی را فراموش نکنید (به عنوان مثال خانه، ماشین، سایر).

اگر درخواست ویزای شما رد شود چه کاری انجام خواهید داد؟

این مقام می خواهد بداند که شما در کشور خود چه کارهایی برای انجام دادن دارید. با یادآوری تعاملات و روابط مهم خود به او بگویید شما یکسری تعهداتی دارید که بایستی به آنها پایبند باشید.

زمانی که در منطقه شنگن هستید، آیا میخواهید استخدام شوید؟

اگر شما به دنبال دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای دیگری هستید که مانع استخدام شما در منطقه شنگن می گردد، باید مطلقا در جستجوی شغلی نباشید. بنابراین، باید توضیح دهید که هدف شما این است که شغلی را پیدا نکنید با تأکید بر اینکه شما به طور کامل محدودیت های ویزای خاص را درک می کنید.

آخرین بار شما کی پسر / دخترتان را دیده اید؟

سعی کنید قبل از مصاحبه آخرین زمان ملاقات خود با دختر یا پسرتان را بخاطر بسپارید.

چه زمانی شما به منطقه شنگن سفر خواهید کرد؟

دلایل بسیاری وجود دارد که نماینده سفارت یا کنسولگری علیرغم داشتن چنین اطلاعاتی در بلیط پرواز رزرو شده شما میخواهد جواب ساده شما را به این سوال بشنود. عمدتا دفتر دیپلماتیک می خواهد اطمینان حاصل کند که محدودیت اعتبار ویزا را درک می کنید و بیشتر از حد مجاز در منطقه شنگن اقامت نخواهید داشت. بنابراین، پاسخ دهید که شما مطابق با تاریخ برنامه سفر پرواز یا بلیط پرواز رزرو شده شما یا بلیط پرواز سفر خواهید کرد.

کجا اقامت خواهید نمود؟

از آنجا که شما ممکن است در طول منطقه شنگن سفر کنید، در طول اقامت خود در منطقه شنگن، با اطمینان اطلاعات دقیقی در مورد همه مکانهایی که بازدید می کنید، مکانهایی که قرار است در آن جا اقامت داشته باشید را بگویید. اطمینان حاصل کنید که این پاسخ به طور کامل مطابق با گواهی محل اقامت ارائه شده در میان سایر اسناد برنامه سفر شما می باشد.

تحصیلات تکمیلی خود را در کجا به اتمام رسانده اید؟

نام و محل دانشگاه یا کالجی را که تحصیلات خود را تکمیل کرده اید را ذکر کنید.

شما برای کدام شرکت کار می کنید؟

نام رسمی شرکتی را که در حال حاضر شما در آن در حال فعالیت هستید و نیز فعالیت اصلی آن را بگویید.

در برنامه خود قصد دارید به کدام کشورها در منطقه شنگن سفر کنید؟

به تمام کشورهایی که شما قصد بازدید از آنها در منطقه شنگن را دارید اشاره کنید. با این حال، شما بایستی جایی را که قصد دارید بیشتر در طول سفر خود در آنجا اقامت داشته باشید را اعلام کنید.

چه کسی برای سفر شما پول پرداخت خواهد کرد؟

این یکی دیگر از مهمترین موضوعات می باشد. بهترین جواب درست را بدهید. اداره دیپلماتیک ضمانت های مالی شما را به هر نحو تجزیه و تحلیل می کند و ارائه هرگونه اطلاعات گمراه کننده از طرف شما ثابت می کند که شما یک نامزد ارزشمندی برای دریافت ویزا نیستید.

چرا شما می خواهید برای سه / شش ماه به منطقه شنگن بروید در حالیکه شما در کشور محل زندگی خود دارای شغل می باشید؟

دلیل دقیقی را که منجر شده که شما به مدت شش ماه کار خود را کنار بگذارید را مشخص کنید. این دلیل می تواند داشتن یک عضو بیمار در خانواده ، یک آموزش کاری در خارج از کشور یا غیره باشد. به هر حال، پاسخ بایستی درست و بی چون و چرا باشد.

سایر سوالاتی که ممکن است از شما پرسیده شود:

  • چه کسانی با شما زندگی می کنند و کارشان چیست؟
  • هنگامی که شما در حال سفر به منطقه شنگن هستید چه کسی از کسب و کار / خانه / املاک شما مراقبت خواهد کرد ؟
  • چرا شما فکر می کنید که دانشگاه به شما کمک مالی می دهد؟
  • چرا شما فکر می کنید که ما بایستی ویزای تحصیل در منطقه شنگن را به شما ارائه دهیم؟
  • چرا میخواهید در منطقه شنگن تحصیل / کار کنید و نه در کشور محل زندگی خود ؟
  • آیا در منطقه شنگن کسب و کار انجام خواهید داد؟

آیا همسر / شوهرتان با شما در سفر همراه شما خواهد بور؟

  • من فکر نمی کنم شما برگردید، نظر شما چیست؟
  • آیا برادر شما در منطقه شنگن کار می کند، آیا شما یک چیز مشابهی را انجام خواهید داد؟

اشتباهاتی که در طول یک مصاحبه ویزا بایستی از آن اجتناب نمود:

آیا درباره اهمیت مصاحبه ویزا در تأیید ویزای شنگن سوال شده است؟

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه از طریق یادگیری اشتباهات رایج برای اجتناب در طی مصاحبه برای دریافت ویزای شنگن شانس گرفتن یک ویزای شنگن را بدست بیاورید.

نکته: دستورالعمل (توصیه شده) ارائه شده در این مقاله صرفا برای مصاحبه ویزای شنگن در نظر گرفته ننشده و برای هر نوع مصاحبه ویزا قابل استفاده می باشد.

پشت هر گونه ویزای شینگن رد شده، یک دلیل واقعی نهفته است. برای شما مهم است که اطلاع داشته باشید که در مصاحبه ویزا یکسری مواردی وجود دارد که بایستی از آنها اجتناب کنید. هر کسی نمیتواند اهمیت ملاقات مستقیم با مقامات دیپلماتیک در مصاحبه با ویزای شنگن را ببیند. اکثر متقاضیان ویزا در جمع آوری اسناد درخواست ویزا تلاش زیادی به خرج نمی دهند. به این ترتیب، آنها اغلب به اهمیت مصاحبه ویزا واقف نیستند.

خوب، وضعیت این است! فرصتی عالی برای شما وجود دارد که بر درخواست ویزا ی خود تاثیر گذار باشید. در طول مصاحبه ویزای شنگن داشتن احساس خوب و ارائه مناسب خودتان نیز مهم می باشد. (اما اهمیت اسناد درخواست ویزا را هم نادیده نگیرید).

مقامات سفارت یا کنسولگری کشور شنگن، که شما برای گرفتن ویزا درخواست می دهید، از شما انتظار دارند که کیفیت و کارایی خاص مصاحبه را نشان دهید طوریکه شما را از افرادی که قادر به دریافت ویزا نشده اند متمایز نماید.

بنابارین به عنوان یک متقاضی ویزا، از شما خواسته می شود که عوامل بد معمول که باعث خراب شدن مصاحبه ویزای شما می شوند را  مشخص کنید. تنها پس از آن و اجتناب از چنین موقعیت های عجیب و غریبی خواهد بود که شما قادر به انجام موفقیت آمیز مصاحبه ویزای خود شوید.

به همين علت، ما از دلایل معمول رد شدن ویزای شنگن خواهیم گفت. علاوه بر این، ما پیشنهادات خود را در مورد چگونگی اجتناب از اشتباهاتی که باعث می شوند که اداره دیپلماتیک درخواست ویزای شنگن شما را را رد کند را به شما رائه می دهیم.

تاخیر

زمانی که برای مصاحبه ویزای شما تعیین می شود، سفارت یا کنسولگری به شما تاریخ دقیق و زمان دقیق آن را اعلام می کند. یکی از نظرات بدی که در مورد فرد متقاضی در سفارت ایجاد می شود، نادرست و سر به هوا بودن فرد متقاضی کننده برای ویزا و تاخیر آن برای قرار ملاقات تعیین شده برای مصاحبه می باشد. در عوض، سعی کنید حداقل چند دقیقه زودتر به سفارت یا کنسولگری که در آن قرار است مصاحبه شما انجام شود، وارد شوید. این به شما کمک خواهد کرد تا خود را آرام کنید و در هنگام پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه، آرام بوده و استرس نداشته باشید.

مسئله دیگری که وجود دارد پیدا کردن یک پارکینگ رایگان می باشد که اغلب وقت گیر بوده و ما پیشنهاد می کنیم که به جای وسیله نقلیه شخصی خود از تاکسی استفاده کنید. همچنین ترافیک را نیز مد نظر قرار داده و مطمئن شوید که بموقع منزل را ترک کرده اید.

پاسخ های نامناسب

عامل دیگری که مقامات رسمی ویزا را تحریک می کند تا درخواست شما را جدی نگیرند، نداشتن آمادگی کافی شما برای مصاحبه می باشد. اگر نمیتوانید پیش بینی کنید که سؤالات مصاحبه ویزای شنگن چه چیزهایی می باشند، شما نمی توانید پاسخهای واقعی و خوبی برای مقامات رسمی ویزا ارائه دهید. خوب … واقعیت این است که به طور معمول زمانی که شما نمی دانید چه سؤالی از شما پرسیده خواهد شد، احتمال خطر پاسخ دادن نامناسب (پاسخ های ساختگی، غیرقابل قبول، اشتباه، ناقص یا عجیب و غریب) وجود دارد که می دانید که باعث ایجاد تنش در شما در جلسه مصاحبه خواهد شد.

به همین دلیل ضروری است که شما با سؤالات معمول مصاحبه شنگن آشنا شوید تا بتوانید پاسخهای خود را زود و سریع، قبل از تاریخ مصاحبه ویزا پیدا کرده و برنامه ریزی کنید. شما همچنین می توانید پاسخ های خود را یادداشت کنید اگر به شما کمک می کند تا آنها را به راحتی در طول جلسه مصاحبه به خاطر بسپارید (مطمئن شوید که به شما اجازه داده نمی شود که آنها را در جلسه مصاحبه با خود داشته باشید و هنگام پاسخ دادن به آنها برنامه ریزی نکنید).

همچنین مهم است که زمانی که مقامات رسمی ویزای شما یک سؤال را مطرح می کند، زمان زیادی را صرف پاسخ دادن به آن نکنید، در غیر اینصورت مقامات رسمی می تواند پاسخ شما را به عنوان عدم اطمینان شما قلمداد نماید.

طفره رفتن از سوالات یا دادن پاسخ های غلط

هر زمانی که برای یک ویزای شنگن درخواست می کنید، مصاحبه یک راه ساده ای برای اداره دیپلماتیک می باشد که با شما ملاقات کرده و در صورتی که اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا صحیح و صادقانه باشد، درک بیشتری از شما خواهد کرد.

اگر سوال پرسیده شده برای شما حساس باشد، سعی برای خودداری از پاسخ دادن به سوالات مقامات ویزا اصلا از شما محافظت نخواهد کرد. همچنین، ارائه اطلاعات جعلی نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت، زیرا دفتر دیپلماتیک تمام اطلاعاتی را که در مصاحبه و در فرم درخواست ارائه می کنید را مجددا تأیید می کند.

به جای اجتناب از پاسخ دادن به سوال و یا دروغ گفتن، باید هر گونه سوال مقام رسمی ویزا باز کرده و به صراحت پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که دفتر دیپلماتیک اختیار بررسی سابقه سفر شما به منطقه شنگن را دارد.

داشتن ظاهر نامناسب

مسئله دیگری که می تواند درخواست ویزای شما را رد کند، ظاهر شما برای حضور در جلسه مصاحبه ، از جمله لباس، کفش، آرایش، خلق و خوی شما، طرز ایستادن بدن، حتی میزان عطرهایی که استفاده می کنید می باشد. به یاد داشته باشید که اولین تصور هر چیزی می باشد و معمولا نمیتوانید با از دست دادن اولین تاثیر، دومین فرصت را بدست آورید، بنابراین به جای تلاش برای بهبود آن در زمان های دیگر سعی کنید اهمیت لازم را به ظاهر خود بدهید.

اگر شما با بی دقتی یا بصورت غیر رسمی لباس پوشیده، کراوات یا لوازم جانبی ، لباس های زرق و برق دار و عجیب غریب بپوشید این یک عامل ناپسند برای مصاحبه شما در نظر گرفته خواهد شد. پوشیدن لباس های رسمی مناسب و کفش همراه با لوازم جانبی کم نشان دهنده اهمیت دادن شما به جلسه مصاحبه می باشد. همچنین، داشتن حداقل آرایش و بوی اندک عطر باعث می شود احساس و تاثیر خوبی از یک متقاضی جدی ویزا ایجاد می کند.

یکی دیگر از مولفه های مهم مصاحبه ویزای شنگن، وضعیت ایستادن بدن شما می باشد و شما را در طول جلسه پرسش و پاسخ تقلید می کند. داشتن یک چهره ای که بیانگر ترس و عدم اطمینان باشد و همچنین نشستن نادرست، ممکن است شما را به عنوان یک متقاضی نامطلوب و نادرست از نظر مقامات ویزا قلمداد نماید. اگر شما به عقب تکیه دهید، ممکن است متکبر به نظر برسید و اگر رو به جلو قرار بگیرد حالت تهاجمی خواهید داشت، اگر بیش از حد عقب نشینی کنید، به عنوان یک فرد تنبل تلقی خواهید شد، در حالی که قفل کردن بازوها در هم به شما می گوید که سعی می کنید که از خودتان در مقابل سوالات مقاومت نشان داده و از خود دفاع کنید.

سعی کنید در جای خود یک موقعیت بدن خنثی را با نشستن بلند نگه داشته و بازوهایتان را به حالت باز نگه داشته تا نشان دهید که باز بوده و برای مصاحبه ای مناسب آماده هستید.

اجتناب از تماس چشم با مقامات رسمی سفارت در طول مصاحبه نیز به هیچ وجه به شما کمک نخواهد کرد. این نیز یکی از مواردی می باشد که شما را به عنوان یک متقاضی غیر جدی و نامناسب برای دریافت ویزا قلمداد می کند.

در عوض، هنگام شنیدن سوالات و یا پاسخ دادن به آنها، از نگاه کردن عجیب و غریب و زوم کردن اجتناب کرده و نگاه عادی داشته باشید.

مستندات پشتیبانی ناقص

همانطور که در بالا ذکر شد، دلیل اینکه اداره دیپلماتیک شما را برای مصاحبه ویزا دعوت می کند، به دلیل آن است که باید ثابت کرد که شما در ارائه درخواست صریح و صحیح خود در مورد درخواست ویزا خود ارائه کرده اید.

ظاهر شدن در مصاحبه بصورت نصفه نیمه یا نامناسب بودن اسناد مورد نیاز برای پشتیبانی از صحت اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا، کاملا شانس شما را برای دریافت یک ویزای شنگن کاهش می دهد. چنین رفتاری ممکن است نشان دهنده عدم توجه شما نسبت به شرایط مورد نیاز ویزا باشد.

در عوض، مطمئن شوید که تمام موارد مورد نیاز ویزا را به اندازه کافی قبلا مورد توجه قرار داده اید. زمان کافی برای پیدا کردن اسنادی است که اداره دیپلماتیک به عنوان تایید مدرک تحصیلی، وضعیت تاهل شما، محل اقامت رزرو شده، بلیط پرواز، مهارت های زبان و غیره قلمداد می کند را صرف کنید. این اسناد را حداقل یک روز قبل از مصاحبه آماده و در یک مکان (پوشه) قرار داده و از طریق چک کردن لیست نیازمندی ها، مطمئن شوید که هیچ یک از اسناد را فراموش نکرده اید.

اسناد را همراه با کپی های آنها بصورت منظم و سازماندهی شده در پوشه قرار دهید. با این کار این دید را به مقامات رسمی ویزا می دهید که شما به نیازمندی های ویزا بخوبی آشنایی داشته و شما با تمام مدارک داخل پوشه آشنایی داشته و هر سندی را که از شما خواسته می شود را به سرعت می توانید ارائه دهید. اگر شما اطلاع کافی از مدارک داخل پوشه نداشته باشید تاثیر بدی از شما  در نظر مقامات رسمی ویزا بر جای خواهد گذاشت.

اطلاعات غیر ضروری

اگر از شما یک سوالی پرسیده می شود، این اطمینان را بدهید که سوال را بخوبی درک کرده اید. دادن پاسخ های اضافی و توضیحات غیر ضروری برای گرفتن ویزا توصیه نمی شود. مقامات رسمی ویزا تمایل ندارند روز خود را با شنیدن هر چیزی در مورد شما که غیر ضروری و اطلاعات غیر مرتبط می باشد از دست بدهند.  مقامات رسمی فقط می خواهند اطلاعات واضح و خاصی که مستقیما با سوالاتشان مرتبط می باشد را بدست بیاورند.

از تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن مقامات رسمی ویزا با صحبت کردن زیاد خود اجتناب کنید چون در اینصورت حس صحبت کردن را از دست خواهید داد. سعی کنید با حفظ جریان منظم مصاحبه پاسخ های کوتاه، ساده و ارزیابی شده بدهید. بخاطر داشته باشید که مصاحبه بایستی بصورت طبیعی و بدون نیاز به زمان اضافی صورت بگیرد.

عصبی بودن

چیزی که در طول مصاحبه باعث خراب شدن مصاحبه شما می شود، عصبی بودن شما می باشد. حتی اگر درخواست ویزای شما، اسناد پشتیبانی و نیز ظاهرتان همگی خوب باشد ولی شما انرژی بدی داشته، عصبی و بدون اعتماد به نفس باشید، ممکن است مصاحبه شما خراب شود.

صحبت کردن زیاد در مورد موفقیت هایتان، صدای لرزان، اشاره کردن به خود یا به مقامات رسمی با انگشت، نگاه های غیر پایدار و سایر موارد منفی ناشی از عصبی بودن تجربه شما در مصاحبه می تواند باعث شود که مقامات رسمی جلسه مصاحبه را هرچه سریعتر خاتمه دهند.

از یک چنین موقعیت سرزده و ناگهانی اجتناب کرده و به شما پیشنهاد می کنیم که آرامش خود را حفظ کرده و قبل از شروع مصاحبه اعصاب خود را آرام کنید. سعی نکنید که نگرانی های مربوط به مصاحبه را بزرگ کنید بلکه آن را یک جلسه ملاقات صمیمانه قلمداد کنید.

مخالفت کردن با مقامات رسمی ویزا

بحث کردن با مقامات رسمی ویزا در طول جلسه مصاحبه از دیگر دلایلی می باشد که ممکن است باعث ایجاد دید منفی در مقامات رسمی گردد. بالا بردن تن صدا، نزدیک شدن بد به مقامات رسمی ویزا فقط نشان دهنده این است که شما یک فرد اخلال گری بوده که به اختیارات مقامات رسمی دیپلماتیک احترام نمی گذارد.

در صورتی که در مورد گفتگوهای رسمی که با شما می شود مخالف هستید در جای خود و حالت عادی خود قرار گرفته و با تن صدای بسیار آرام و یک زبان بسیار با کمالات مسئله مورد نظر را توضیح دهید.