سوالات متداول

تفاوت ترجمه رسمی با غیر رسمی چیست؟

پاسخ: با تعریف کامل ترجمه رسمی و غیر رسمی می توان به تفاوت این دو نوع از ترجمه پی برد. مضافا” اینکه ترجمه رسمی فقط در دارالترجمه یا دفتر ترجمه ای که دارای پروانه تاسیس دفتر ترجمه رسمی یا دارالترجمه می باشد انجام می گیرد و مراکز غیر رسمی حق انجام ترجمه رسمی را ندارند.

ترجمه رسمی

ترجمه رسمی همان ترجمه اسناد و مدارک روی سربرگ قوه قضائیه و ممهور به مهر مترجم رسمی قوه قضائیه در زبان مورد نظر است. در صورت نیاز می توان ترجمه رسمی را به تائید اداره ی مربوطه در وزارت دادگستری و امور خارجه رسانید.

ترجمه رسمی اسناد و مدارک دارای شرایط خاص می باشد که با مراجعه به دارالترجمه می توانید از امکان تائید مدارک خود توسط دادگستری و یا امور خارجه مطلع شوید.

ترجمه غیررسمی

ترجمه غیر رسمی شامل موارد ذیل می باشد:

۱- ترجمه متون، مقالات، کاتالوگ، بروشور، سایت و …

۲- ترجمه با فرمت رسمی روی سربرگ دارالترجمه و با مهر دارالترجمه (این ترجمه رسمیت ترجمه ی رسمی فوق را ندارد)

۳- ترجمه فایل های صوتی و تصویر و پیاده سازی آن بصورت متن

۴- ترجمه شفاهی شامل حضور مترجم در محل جلسات رسمی و یا انجام مکالمات تلفنی در محل

لازم به ذکر است که در ترجمه غیررسمی هر چیزی قابلیت ترجمه دارد و تنها ترجمه ی رسمی است که مستلزم شرایط خاص می باشد. لطفا جهت اطلاع از شرایط ترجمه های رسمی با دارالترجمه ی شهریار تماس بگیرید.

دارالترجمه رسمی تبریز شهریار واقع در تبریز، چهار راه آبرسان، جنب قنادی تشریفات، برج سفید اس ام پی، ارائه دهنده خدمات ترجمه رسمی اسناد در تبریز،ترجمه رسمی مدارک تحصیلی در تبریز، ترجمه رسمی قراردادها در تبریز و اخذ تاییدات دادگستری و وزارت خارجه در تبریز ، از مترجمان باتجربه و خبره‌ای تشکیل شده است که سابقه‌ای طولانی در زمینه ترجمه و ویرایش متون مختلف عمومی و تخصصی دارند. ما در تلاشیم با ارائه خدمات حرفه‌ای و ممتاز، آغازگر فصلی تازه در خدمات ترجمه رسمی در تبریز باشیم.

نرخ دولتی ترجمه رسمی در تبریز: دفتر ترجمه رسمی شهریار در تبریز تابع نرخ دولتی جهت ترجمه اسناد و مدارک در تبریز می باشد.

مترجم رسمی در تبریز: مترجم رسمی مسئول دارالترجمه رسمی شهریار دکتر مهدی اسدزاده می باشند. ایشان دارای مدرک دکترای تخصصی ترجمه زبان انگلیسی بوده و دارای سوابق تدریس در خارج از ایران می باشند و آشنایی لازم جهت ترجمه صحیح اسناد و مدارک به زبان انگلیسی را دارا می باشند.

شماره تماس انگلستان برای هموطنان خارج از کشور:

00447452289638