ترجمه رسمی چیست؟ (ارایه شده توسط دارالترجمه رسمی در تبریز مترجم رسمی در تبریز)

ترجمه رسمی (که به عنوان ترجمه گواهی شده نیز شناخته می شود) ترجمه یک سند رسمی (نظیر شناسنامه و سند ازدواج، قراردادها، مستندات ثبت اختراع و غیره) می باشد که به طور دقیق تایید شده است و بنابراین می تواند در اختیار طیف گسترده ای از نهاد های رسمی قرار داده شود. (ارایه شده توسط دارالترجمه رسمی در تبریز مترجم رسمی در تبریز)

از آنجایی که ترجمه رسمی یک فرایند کاملا یکپارچه نمی باشد لذا لازم است که اطلاع داشته باشید که بسته به شرایط پروژه شما، ترجمه شما ممکن است نیاز به سطوح بالایی از صدور گواهینامه متناسب با هدف تان داشته باشد.

سفارتخانه های بین المللی، سازمان ها و سایر مکانهای قانونی به طور کلی در هنگام برخورد با مواد ترجمه رسمی نیاز به گواهینامه های مختلفی دارند. در ترجمه های امروزه، ما سطوح مختلف خدمات به رسمیت شناخته شده را که به طور مرتب مورد نیاز می باشند را برای شما ارائه می دهیم.

ترجمه رسمی چیست؟ (ارایه شده توسط دارالترجمه رسمی در تبریز مترجم رسمی در تبریز) Notarized Translation- Official Translation

ترجمه های رسمی در واقع ترجمه های معتبر قانونی، به عنوان مثال، یک گواهینامه، یک حکم ارائه شده توسط یک مقام یا سند دیگری برای ارسال به یک مقام می باشد. ترجمه رسمی که توسط مترجمان رسمی متعهد شده صورت می گیرند همیشه معادل سند اصلی می باشند. ترجمه های رسمی معمولا دارای مهر و موم بوده و اغلب با صدور گواهینامه توسط مترجم رسمی در تبریز (Official Translator in Tabriz) متعهد همراه می باشند.

چنین اسنادی دارای کاربردهای فراوانی می باشند. آنها می توانند به عنوان مدرک تحصیلی یا تحصیلات تکمیلی در کشور دیگری و در نظام آموزشی دیگری بعنوان گواهی بلا مانع برای ازدواج یا اقدام به طلاق در یک کشور دیگر، برای امور مربوط به شرکت های بین المللی یا ثبت شرکت ، برای آماده کردن قرارداد برای سایر احزاب به زبان دیگر یا برای پرونده های جنایی یا مدنی مورد استفاده قرار گیرند. (ارایه شده توسط دارالترجمه رسمی در تبریز مترجم رسمی در تبریز- مترجم رسمی تبریز- دارلترجمه رسمی در تبریز)

به همین ترتیب، ترجمه اسناد می تواند برای اثبات یک شرایط خاص، حق یا قانونی خاص در مواردی که شامل بیش از یک زبان یا کشور است مورد استفاده قرار گیرد.

ترجمه های رسمی و قانونی معتبر

ترجمه های قانونی معتبر فقط می تواند توسط مترجمان رسمی در تبریز ارائه شوند، که این مترجمان رسمی در تبریز بایستی با جنبه های قانونی مربوط به ترجمه سند آشنایی داشته باشند. به عنوان مثال این مترجمان رسمی در تبریز کسانی هستند که مسئولیت مترجمی در تخصیص اسناد، حفظ اسرار حرفه ای و محرمانه بودن، وضعیت سند اصلی و جنبه های مرتبط با طرح و قالب ترجمه را دارا می باشند. ما در Lingo همیشه موفق هستیم که از مشتری در مورد هدف و قصد ترجمه سوال کنیم تا او را متوجه کنیم که آیا ترجمه رسمی در تبریز و احتمالا آپوستیل مورد نیاز است یا خیر.

ترجمه های رسمی در تبریز همیشه تحت مقررات فعلی مترجمان متعهد و اسناد رسمی تکمیل می شوند. ترجمه های رسمی بایستی کاملا از سند اصلی و منبع پیروی کنند. هنگامی که ترجمه رسمی تکمیل می شود، مترجم سند تکمیل شده را مهر زده و سند ترجمه شده را با یک بیانیه و امضایی تایید می نماید. در فنلاند زدن تمبر روی سند ترجمه شده اجباری نمی باشد، اما در چندین کشور دیگر به منظور تملک ترجمه به عنوان یک سند رسمی بایستی روی سند ترجمه رسمی شده تمبر زده شود.

یک ترجمه توسط مترجم رسمی در تبریز متعهد اغلب پذیرفته شده می باشد. با این حال، همیشه تصویب و تایید ترجمه ها به موضوع در دست و قدرت دریافت کننده بستگی دارد. بسیاری از کنسولگری ها توصیه می کنند که پیوست یک آپوستیل به ترجمه ها توسط مترجمان رسمی متعهد صورت بگیرد. آپوستیل ها از دادگاه های اداری شهر تهیه می شوند و معمولا به زبان رسمی آن کشور داده شده و ترجمه نمی شوند.

سوء تفاهم و انحرافات فرهنگی و ترجمه رسمی

مترجمین برای ترجمه اسناد نه تنها نیاز به تجربه در حوزه ترجمه های تجاری دارند ، بلکه بایستی به تفاوت های فرهنگی بین کشورها نیز به خوبی آشنا باشد. ترجمه های بین المللی وابسته به فرهنگ با طیف گسترده ای از مسائل و مشکلات همراه می باشد ، زیرا آداب و رسوم محلی، عبارات، و زبان به طور کلی بایستی در سطح محلی مد نظر قرار گیرد. برای اینکه این اصطلاحات منطقی باشند، شما نیاز به یک مترجمی دارید که با هر دو فرهنگ آشنایی کامل داشته تا بتواند معانی کلمه ها را بطور کامل و دقیق مطابقت دهد.

عامل دیگر می تواند وجود تفاوت و اختلاف در رفتار مورد انتظار باشد. اگر در ژاپن تشکر کردن از یک پیشنهاد تجاری مرسوم باشد و شما این کار را انجام ندهید این بی ادبانه بوده و به شما ضربه خواهد زد. تجار ژاپنی که شما با آن موافق هستید ممکن است شما را به عنوان بی ادب و غیر حرفه ای تلقی نمایند. یک مترجم متخصص و ماهر، تفاوت های فرهنگی را مد نظر قرار داده و توصیه های جامع همراه با یک ترجمه تجاری را ارائه می دهد.

اصطلاحات ترجمه نمی شوند

حتی برای یک مترجم حرفه ای که بسیار با صنعت آشنا بوده و ترجمه های تجاری را ارائه می نماید ترجمه  مفاهیمی نظیر RFPs و ERP می تواند دشوار باشد. برای ارائه موفقیت آمیز ز یک متن تجاری که قابل درک باشد، مترجم بایستی درک کاملی از مفاهیم اختصاری داشته باشد تا بتواند آنها را به نحوی که قابل درک به طرف خارجی باشد توضیح دهد.

یک اصطلاح در یک زبان اغلب همیشه یک ترجمه مستقیم به یک زبان دیگر ندارد. برای اینکه یک مترجم رسمی بتواند اصطلاحات را توضیح دهد، ابتدا بایستی خود درباره آن اصطلاح درک کافی داشته باشد. اگر مترجمین تجربه ای در رابطه با اشتباهات صنعت نداشته باشند، این امر اجتناب ناپذیر خواهد بود.

برای اطمینان از صحت ترجمه رسمی تجاری خود فقط با مترجمان متخصصی که در زمینه دنیای واقعی تجربه دارند، کار کنید و هنگامی که شما به یک شرکت ترجمه می روید، می توانید چنین تجربه و دقتی را پیدا کنید.

چه زمانی بایستی از ترجمه رسمی استفاده نمود؟

یک ترجمه گواهی شده به این معنی است که مترجم یا ارائه دهنده خدمات زبان (LSP) یک بیانیه ای را مبنی بر دقیق بودن و درستی سند اصلی امضا می نماید.

معمولا ترجمه های گواهی شده هنگام ارسال اسناد حقوقی ضروری می باشند. این موارد عبارتند از: سند ازدواج، سند فوت و یا شناسنامه، موافقت نامه های تصویب، اسناد حمایت برای مهاجرت، پرونده های دادرسی، توافقنامه های خدماتی یا قراردادهای تجاری که به زبان رسمی کشوری که اسناد بایستی برای آن کشور ارائه شوند نمی باشند.

یک مترجم گواهی شده و یک ترجمه گواهی شده را اشتباه نگیرید، زیرا این اصطلاحات نیز متفاوت از یکدیگر می باشند. هنگامی که یک مترجم حرفه ای آزمون مترجمی را قبول شده و توسط انجمن مترجمین آمریکایی یا سایر سازمان ها گواهی برای آن شخص صادر می شود، او به عنوان یک مترجم معتبر و دارای گواهی نامیده می شود.

از سوی دیگر، یک ترجمه گواهی شده حتما لازم نیست که توسط یک مترجم معتبر و دارای گواهی ترجمه گردد. در عوض، این یک ترجمه ای است که LSP یا مترجم واجد شرایط تایید می کند که ترجمه صورت گرفته دقیق بوده و با سند اصلی یا منبع مطابقت دارد. در هنگام تکمیل ترجمه و ارائه آن به مشتری یک گواهی صحت ترجمه امضا شده نیز به مشتری تحویل داده می شود.

شرکت های معتبر ترجمه معمولا کارهای ترجمه ای را که نیاز به صدور گواهینامه دارند را به واجد شرایط ترین و با تجربه ترین مترجمین خود می سپارند. این یک استاندارد برای شرکت ترجمه بوده که یک ویرایشگر ترجمه نهایی را تصحیح کند. فقط زمانی که ترجمه از لحاظ بررسی کیفیت مورد قبول واقع شد برای آن گواهی داده می شود.

یک ترجمه گواهی شده به عنوان یک ثبت قانونی محسوب می شود و به همین دلیل است که دولتها و اشخاص حقوقی همیشه نیاز به ارائه ترجمه های گواهی شده دارند.

به احتمال زیاد برای تمامی انواع اسناد حقوقی، یک ترجمه گواهی شده مورد نیاز می باشد. یک مثال می تواند یک نسخه آزمایشی یا شواهدی باشد که در زبان دیگری قابل دسترس است.

مهاجرت یکی از زمینه های اصلی بوده که نیاز به ترجمه گواهی شده دارد. اگر برای ویزای موقت یا اقامت در یک کشور خارجی نظیر ایالات متحده درخواست می دهید، لازم است که تمام اسناد شخصی شما به زبان رسمی آن کشور ترجمه شده و برای آن کشور ارسال گردد. در مورد ایالات متحده، شما بایستی اسناد خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و تمامی این اسناد ترجمه شده بایستی تایید شوند.

دانشجویان خارجی که می خواهند برای تحصیلات بیشتر با درخواست به کالج ها و دانشگاه ها در ایالات متحده اقدام کنند، بایستی یک ترجمه گواهی شده از رونوشت ها و دیپلم خود را نیز ارائه نمایند. همچنین مدارسی وجود دارند که همراه با ترجمه گواهی شده، نیاز به ارسال رونوشت اصلی مستندات نیز دارند.

سایر مثال ها

 • اسناد حقوقی مورد نیاز برای پرونده های دادرسی که به زبان انگلیسی نوشته نشده اند
 • گواهینامه های مورد نیاز برای استفاده رسمی، نظیر شناسنامه، گواهی فوت ، سند ازدواج و طلاق
 • بررسی های سابقه کیفری مورد نیاز برای استخدام و اهداف HR و درخواست ویزا
 • اسناد تنظیمی مانند رضایت نامه های اطلاعاتی، فرم های داده های تحقیقاتی، پروتکل ها و گزارش موارد
 • اختراعات

چه کسی می تواند شما را هنگام گرفتن ویزای شنگن همراهی کند؟

آیا شما تا به حال پرسیده اید که اگر شما در روز مصاحبه ویزای شنگن به دفتر دیپلماتیک دعوت شدید، آیا می توانید تنها و یا همراه با یک دوست، خوشاوند یا فرد دیگری بروید؟

تقریبا در تمام شرایط، یک متقاضی ویزا بایستی برای کارهای اداری دیپلماتیک برای حضور در مصاحبه گرفتن ویزای شنگن بدون همراه باشد. به سایر افراد، به غیر از کسی که متقاضی ویزا بوده و برای مصاحبه ویزای شنگن به دفتر خاص دیپلماتیک اجازه داده نخواهد شد که با فرد متقاضی ویزا به محل مصاحبه ویزا وارد شود. به همین ترتیب همراه فرد متقاضی نمی تواند وارد اتاق انتظار یا سایر مکانهای کنسولگری یا سفارت کشور شنگن شود.

هر چند در موارد زیر فرد از این قانون مستثنی شده بطوریکه مجاز به آوردن همراه با خود برای گرفتن ویزا می باشد:

 • یکی از والدین همراه با فرزند کوچک خود ( 17 ساله یا کمتر) یا یک متقاضی ویزای بزرگسال با نیازهای ویژه یا دارای معلولیت

براساس درخواست ویزای مذکور فقط یک والد (مادر، پدر) مجاز به همراهی به کنسولگری می باشد که بایستی حداقل یک روز قبل از زمان مصاحبه معرفی گردد.

 • همسر یا کودک بالغ یک فرد مسن متقاضی ویزا (80 ساله و بالاتر)

به همین ترتیب، تنها یک فرد (همسر، دختر و پسر) مجاز به همراهی این فرد مسن به کنسولگری می باشد که براساس درخواست متقاضی ویزای مذکور بایستی حداقل یک روز قبل از زمان مصاحبه معرفی گردد.

توجه:

آوردن یک مترجم به سفارت یا کنسولگری برای مصاحبه ویزا ضروری نمی باشد، زیرا آنها خود کارمندانی دارند تا مصاحبه را برای متقاضیان ویزا در گویش ها و زبان های مختلف انجام دهند.

اطمینان حاصل کنید که اگر شما بخشی از یک خانواده یا یک گروه باشید و دیگران یک خانواده یا گروه باشید، هر یک از اعضاء خانواده یا گروه بایستی یک مصاحبه اختصاصی برای اخذ ویزای شنگن داشته باشند.

12 دلیل معمول که باعث رد شدن درخواست برای ویزای شینگن می شود

چه چیزی باعث می شود که سفارت یا کنسولگری درخواست شما برای ویزای شنگن را رد کند؟ این یک سوالی می باشد که برای بسیاری از مردم زمانی که برای چنین ویزایی درخواست می نمایند پیش می آید. واقعیت این است که هر زمان که یک ویزای شنگن یا هر ویزای دیگری رد می شود، یک چیز غیر قابل قبولی در مورد درخواست ویزا وجود دارد.

بسیاری از متقاضیان ویزا دچار سردرگمی شده و نمی توانند دلیل رد شدن درخواست خود برای ویزا را دقیقا درک کنند. به همین دلیل این مقاله بر روی دلایل مربوط به چنین رد شدن درخواست ویزا تمرکز خواهد کرد.

آگهی ها

اگر افسر کنسول نتواند از کاندید مورد نظر تمام اطلاعات لازم را در مورد او بدست بیاورد، درخواست ویزا ممکن است ناموفق در نظر گرفته شود. در صورت عدم وجود چنین اطلاعاتی در مورد فرد متقاضی ویزا، افسر کنسولگری نمی تواند تصمیم بگیرد که کاندید واجد شرایط ویزا می باشد یا خیر. از سوی دیگر، گاهی ممکن است کنسولگری از متقاضی اطلاعاتی کسب نماید که غیر قابل قبول بوده یا فراتر از روشهای ثابت باشد. گاهی اوقات فرد متقاضی مستعد دارای سابقه فعالیت های غیرقانونی و یا نادرست می باشد. در تمام موارد فوق، افسر مجبور می شود که درخواست برای ویزا را رد کند.

دانستن در مورد رایج ترین دلایل رد شدن درخواست های ویزای شنگن جهت اجتناب از رد شدن درخواست ویزای شما:

 • داشتن اقدامات کیفری در گذشته یا درحال حاضر

شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم گیری نماینده کنسولگری در صدور ویزای شنگن بسیار مهم می باشد. در صورت داشتن سابقه چنین مواردی ممکن است درخواست ویزای فرد رد شود زیرا متقاضی تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شنگن (یعنی تروریسم، سوء مصرف مواد، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد و سایر جرائم جدی) محسوب می شود.

 • داشتن مدارک سفر جعلی

برای همه افراد (متقاضیان) که سعی در ارائه اسناد مسافرتی جعلی به سفارت یا کنسولگری دارند و سعی می کنند هویت خود را با استفاده از هویت جعلی تغییر دهند یک سرنوشت مشترکی وجود دارد و آن این است که این افراد واجد شرایط ویزای مطلق نبوده و ارائه اسناد جعلی پیامدهای نامطلوب دیگری نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

 • توضیح ناکافی برای هدف و شرایط اقامت برنامه ریزی شده

یکی دیگر از انگیزه های اداره کنسولگری برای رد کردن ویزای شنگن شما عدم داشتن توجیه لازم و کافی برای اهداف و شرایط سفر و اقامت برنامه ریزی شده شما می باشد. چنین مواردی عبارتند از:

 • عدم ارائه مدارک استخدام و حرفه ای که مطابق با وضعیت مالی ارائه شده باشد
 • ناتوانی در ارائه اسنادی که از هدف سفر و اقامت شما در منطقه شنگن حمایت کند
 • از دست دادن درخواست برای یک دوره ویزا در مطابقت با برنامه مسافرتی ارائه شده و حق تعطیلات یا وضعیت درآمد
 • ناتوانی در ارائه اظهارات ثابت و بدون تغییر در مورد هدف سفر و اقامت
 • آسیب دیده بودن پاسپورت

یک دلیل برای رد شدن درخواست ویزا می تواند گذرنامه باشد که در شرایط خوبی نگهداری نشده است. اگر صفحات پاسپورت از بین رفته یا گم شده باشد یا زمانی که جلد گذرنامه آسیب دیده باشد و غیره درخواست شما برای ویزا رد می شود.

 • نامعتبر بودن پاسپورت

از دیگر دلایل رد کردن درخواست ویزا توسط افسر کنسولگری، ارائه پاسپورتی می باشد که برای سفارت یا کنسولگری قبل قبول نباشد. چنین مواردی به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

 • ارائه گذرنامه ای که پس از بازگشت از سفر به منطقه شنگن مدت کوتاهی یعنی کمتر از 3 (3) ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد
 • ارائه یک پاسپورتی که دارای دو صفحه خالی مختلف ویزا نباشد
 • ارائه یک کتابچه سند مسافرت به جای گذرنامه معتبر
 • ارائه یک گذرنامه معتبر که بیش از 10 (10) سال گذشته می باشد
 • فقدان دلیل برای سفرنامه مسافرتی

از دیگر دلایل برای رد کردن درخواست ویزای شنگن، عدم ارائه نقشه مناسب سفر شما به منطقه شنگن می باشد. چنین مواردی عبارتند از:

 • درخواست در سفارت خانه اشتباهی منطقه شنگن (عدم امکان تعیین مقصد اصلی بازدید شما در ناحیه شنگن)
 • عدم توانایی اثبات داشتن محل اقامت رزرو شده برای هر مقصد و گذراندن شب در منطقه شنگن
 • عدم توانایی برای ارائه بلیط پرواز رزرو شده برای هر متقاضی (زمانی که گروهی از افراد می خواهند مسافرت کنند)
 • عدم توانایی برای ارائه بلیط های مسافرتی به هر مقصد برای سفر در منطقه شنگن.

در مورد نحوه بدست آوردن سفرنامه مسافرتی برای درخواست ویزای شنگن بدون پرداخت هزینه نسبت به هزینه واقعی بلیط کامل هواپیما آگاهی داشته باشید.

 • ارائه نامه نامعتبر مرجع

از دلایل دیگر برای رد کردن درخواست ویزای شنگن، ارائه یک نامه رسمی مرجع می باشد که توسط نویسنده تأیید نشده است. چنین مواردی عبارتند از:

 • عدم ارائه یک نامه رسمی که دارای سر برگ اصلی با آدرس و مشخصات تماس شرکت یا نویسنده آن باشد
 • عدم ارائه یک نامه رسمی صادر شده در سه ماه (3) اخیر از تاریخ درخواست
 • فقدان مهر و امضای نویسنده در نامه رسمی
 • سایر
 • ابزار ناکافی برای امرار معاش

یکی از دلایلی که سفارت یا کنسولگری کشور شنگن ممکن است درخواست ویزای شنگن شما را رد کند، فقدان یا ناکافی بودن دلیل برای ابزارها و امکانات موجود برای مدت اقامت در شنگن و یا بازگشت به کشور اصلی می باشد. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه اظهارات مالی که کمتر از یک (1) ماه از تاریخ درخواست ثبت شده باشد
 • فقدان اظهارنامه حساب جاری (ارائه اظهارات کارت اعتباری در مکان خود)
 • نداشتن سرمایه کافی در صورتهای مالی ارائه شده
 • ارائه یک چک مسافرتی که فاقد نام فرد متقاضی باشد

در مورد نحوه اثبات داشتن امکانات کافی برای امرار معاش بیشتر اطلاع داشته باشید.

 • ارائه شناسنامه یا سند ازدواج غیر قابل قبول

یکی از دلایلی که ممکن است درخواست ویزای شنگن شما رد شود عدم توانایی ارائه شناسنامه یا سند ازدواجی می باشد که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته شود (تصدیق نشده یا نامعتبر).  چنین مواردی عبارتند از:

 • عدم ارائه یک گواهی نامه پشت نویسی شده (امضا شده) توسط مقامات رسمی، یعنی وزارت کشور
 • عدم ارائه یک گواهی نامه به زبان غیر انگلیسی که توسط مترجم مجاز ترجمه شده باشد
 • فقدان گواهی نامه مدنی (ارائه یک سند مذهبی به جای آن)
 • عدم ارائه یک گواهی نامه که نشان دهنده هر دو والدین کودک در آن باشد
 • عدم توانایی ارائه گواهی نامه ای که با اسامی احزاب ارائه شده در پاسپورت های معرفی شده مطابقت داشته باشد
 • عدم توانایی در ارائه یک سند حقوقی قانونی برای سرپرستی کودک (در صورت داشتن فقط یک والد در شناسنامه)
 • عدم توانایی ارائه اسناد قانونی برای فرزند خوانده (برای درخواست همسر EU)
 • نامعتبر بودن بیمه مسافرتی

دلیل دیگر که ممکن است منجر به رد شدن درخواست ویزای شنگن گردد، عدم توانایی ارائه پوشش بیمه مناسب مسافرتی برای مدت اقامت در منطقه شنگن می باشد. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم فراهم نمودن پوشش بیمه مسافرتی در میزان پیش بینی شده
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که بازگشت فرد از منطقه شنگن به کشور خود را پوشش دهد
 • ناتوانی در ارائه بیمه مسافرتی که در سراسر منطقه شنگن دارای اعتبار باشد
 • عدم توانایی در نشان دادن بیمه مسافرتی که تمام روزهای سفر در منطقه شنگن را پوشش دهد

درباره شرایط بیمه مسافرتی شنگن اطلاعات بیشتری داشته باشید.

 • عدم ارائه یک دلیل و مدارک لازم برای اسکان

یک عامل دیگری که ممکن است منجر به رد شدن ویزا شود، عدم توانایی اثبات درست شما در مورد محل اقامت شما در طول مسافرت به خارج از کشور می باشد. موارد چنین عبارتند از:

 • عدم ارائه شواهدی از رزرو هتل
 • عدم ارائه دعوت نامه از سوی میزبان (اثبات برای ضامن)،
 • عدم ارائه شواهد و مدارکی از تور پیش پرداخت شده.

در مورد اینکه چطور می توانید نامه تایید رزرو هتل برای درخواست ویزا را دریافت کنید اطلاع داشته باشید.

 • داشتن شرایط نامساعد برای ویزای شنگن

عامل دیگری که می تواند باعث رد شدن درخواست ویزای شنگن گردد سابقه قبلی در رابطه با ویزای شنگن است. چنین مواردی عبارتند از:

 • رعایت نکردن محدودیت های مربوط به ویزای شنگن (به عنوان مثال اقامت بیش از حد در منطقه شنگن، عدم پیگیری برنامه مسافرتی ارائه شده – تلاش برای بیشترین اقامت در کشور اصلی مقصد در منطقه شنگن و غیره).
 • نگه داشتن یک پاسپورت همراه با یک ویزای شنگن فعال.

نکته: اطلاعات ارائه شده در اینجا فقط به منظور کمک و راهنمایی بوده و ممکن است نه تنها به منظور درخواست برای ویزای شینگن بلکه برای انواع ویزا برای هر کشور جهان قابل استفاده باشد.

60 نکته سوال های بیشتر پرسیده شده در طول مصاحبه ویزا

سوالات معمول مصاحبه ارائه شده در این مقاله نه تنها فقط برای مصاحبه ویزای شنگن در نظر گرفته شده، بلکه برای مصاحبه ویزای هر کشور جهان قابل استفاده می باشد.

مصاحبه برای دریافت ویزای شنگن تنها یک جلسه ای نمی باشد که در آن شما مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را برای یک عالی رتبه ویزای مربوط به کشور مورد نظر را ارائه می کنید. در واقع، مصاحبه ویزا برای ارتباط عمیقتر بین متقاضی و نماینده یک دفتر دیپلماتیک در نظر گرفته شده است. سفارت یا کنسولگری کشور شنگن، در این مصاحبه به دنبال آن است که با پرسیدن سوالات خاص و دقیق به درک اینکه در صورتی که فرد متقاضی واقعا ارزش دریافت یک ویزای شنگن را داشته باشد، پی ببرد.

در طی چنین مصاحبه ای، فرد متقاضی فقط درباره اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا و اسناد پشتیبانی اش مورد سوال قرار نمی گیرد. سوالات خاص دیگری نیز وجود داشته و گاهی اوقات مقامات دیپلماتیک حتی سوالات شخصی غیرعادی از متقاضی می پرسند.

مقامات دیپلماتیک با گرفتن پاسخ چنین سوالاتی فقط می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت فرد متقاضی، مخصوصا در مورد حس پاسخگویی، صداقت و صحت آن بدست بیاورند. دفتر دیپلماتیک مایل نیست ویزا را به کسی که چنین کیفیت و توانایی هایی را نداشته باشد صادر کند. زیرا دفتر می خواهد به طور کامل مطمئن شود که صاحب ویزا در مدت زمان مورد انتظار به کشور خود باز خواهد گشت و به فعالیت های غیرقانونی در منطقه شنگن مشغول نخواهد شد.

اما

 • چگونه یک کاندید ویزا می تواند با موفقیت به چنین سؤالاتی پاسخ دهد؟
 • چگونه یک فرد متقاضی می تواند به دلیل ارائه پاسخهای ضعیف یا ناقص در مصاحبه شنگن و یا سایر ویزا ها ناموفق شده و درخواست ویزای او رد گردد؟
 • کدام یک از این سؤالات و کدام پاسخ دقیق بیشترین ارائه فرد متقاضی را در جلسه مصاحبه شنگن تشکیل می دهد؟

در زیر، شما می توانید سوالات معمولی که مقامات ویزای شنگن از متقاضیان ویزا دارند، را پیدا کنید. همچنین ذهنیت و توصیه های ما در زیر هر یک از سوالات ارائه شده است، به طوری که شما بتوانید به آسانی پاسخ یک سوال را طرح ریزی کنید که این به شما کمک می کند تا بهترین مصاحبه را داشته باشید.

نکته: سوالات زیر به عنوان نمونه ای از تمام سؤالات احتمالی می باشد که ممکن است که یک نماینده اداره دیپلماتیک برای متقاضیان ویزا مطرح کند. مراقب باشید که تمام سوالات فقط از یک متقاضی پرسیده نمی شود.

سوالات عمومی مورد انتظار در طول یک مصاحبه برای ویزای شنگن به شرح زیر می باشند:

آیا ازدواج کرده اید؟ اگر بله، همسر شما چه کار می کند؟ چه مدتی است که ازدواج کرده اید؟

مطمئن شوید که تا تاریخ دقیق ازدواج و جزئیات ازدواج (در صورت ازدواج) خود را کاملا به خاطر دارید. هر گونه پاسخ اشتباه یا با تردید در سال های ازدواج می تواند به عنوان تلاشی برای پاسخ نادرست به نظر آید. اگر ازدواج نکرده اید، ممکن است به سادگی ذکر کنید که شما ازدواج نکرده اید یا طلاق گرفته اید.

آگهی ها

آیا با کس دیگری مسافرت می کنید؟

پاسخ به سادگی با بله یا خیر می باشد. همچنین در صورتی که با فرد دیگری قصد مسافرت دارید نوع رابطه ای که با فردی که همراه شما در سفر است، را روشن کنید.

آیا می توانید برنامه سفر خود را تغییر و کوتاهتر کنید؟ چرا به ویزای سه ماه نیاز دارید؟

علاقه و تمایل خود به بازدید از اهداف توریستی مختلف در منطقه شنگن یادآوری کنید و اینکه شما نمیتوانید آن را در کوتاه مدت انجام دهید. با این حال، آمادگی کامل خود را برای تغییر برنامه های خود اعلام و در صورت نیاز، سفر خود را کوتاه تر کنید.

می توانید اظهارنامه بانکی خود را نشان دهید؟

هنگام ارائه اسناد صورت حساب بانکی خود به مقام رسمی، تردید نکنید.